top of page
Search
  • Writer's pictureטל מירון

הנבואה השמיימית

הספר הנבואה השמיימית שיצא לפני כשלושים שנה מאגד בתוכו תובנות מעניינות ורלוונטיות לימינו . לפני שנים תמצתי לעצמי את התובנות במחברת, לאחרונה אחותי המקסימה עירית מירון הקלידה, ערכה והוסיפה משלה . מוזמנים לקרוא את תשעת התובנות מתוך הספר הראשון, בסיכום חופשי, לראות את סיכום התובנות כחוברת דרכה למשתמש ולקחת מכאן מה שמתאים לכם. תהנו


הנבואה השמיימית / ג'יימס רדפילד


תובנה 1 – התעוררות המודעות, מאסה קריטית

כולנו חווים צירופי המקרים ויש להם משמעות. מישהו הגיע אלינו על מנת להעביר לך מסר, קבלה של תשובה לשאלה ששאלת או לבעיה המטרידה אותך. מומלץ להיות מודעים ולשים לב לצירופי המקרים – וללמוד מהם. הם מתחילים להתקיים ברגע שאנחנו מתעוררים ומתחברים לאנרגיה הפנימית שלנו. התדירות של צירופי המקרים הולכת וגוברת עד שנראה כאילו הדברים מתוכננים. לכל בן אדם יש משמעות בחיינו ולא סתם נתקלנו בו. דוגמאות לצירופי מקרים: תחושת הכרה – משהו נראה לי מוכר, ואז מומלץ לפנות אליו כדי לקבל את המסר. חלומות בהקיץ או בזמן השינה – לשים לב מה המסרים, תחושות שקבלתם מהם.

גם בעבר אנשים ייחסו חשיבות לצירופי מקרים – ההבדל היום נעוץ במספרים, השינוי במודעות מתרחב כעת ע"י מספר גדול של אנשים הנעשים מודעים באותו הזמן – וזוהי המאסה קריטית. מאסה קריטית לפי הספר היא מספר רב של אנשים המאמינים שיש וניתן לעשות שינוי בעולם ובחיינו. אנחנו מרגישים כמו בילדות שיש לחיים עוד צד שעלינו לגלות.

השאלה שתישאל על ידי מספר גדול אנשים תאפשר לתובנה אחרת לחדור להכרה – ששואלים שאלה היקום מחזיר תשובה. מאסה קריטית של אנשים המודעים לכך תוכל לאפשר לנו להבין את התופעה ואת מטרת החיים שלנו כאן.תובנה 2 – ההווה מתמשך - בראי ההיסטוריה

לפני שנבין מה הולך להיות, צריך להבין קודם מה היה. התובנה השנייה מדברת על העבר שלנו, על הצורך שנבין את כל ההיסטוריה כיחידה אחת ונבין את המודעות העכשווית של האנושות בפרספקטיבה ההיסטורית רחבה יותר, בשלמותה כרצף אחד. פרספקטיבה על העולם האנושי.

התובנה השנייה מרחיבה את ההכרה שלנו בנוגע להיסטוריה; הדאגה הייתה צעד חיוני בהתפתחות האנושית, השקענו זמן להתבסס בעולם הזה ולהתפתחות החיים - האבולוציה, הטכנולוגיה, מדע, דמוקרטיה, משמעות החיים, אלוהים וחיפוש רוחני, דאגה לקדמה כלכלית, תרבות הצריכה, מחלות – מתח נפשי (דאגות, מתח, אי וודאות, חוסר יכולת להאט, שגרה), ניצול המשאבים הטבעיים, תנופת העידן המודרני – נוחות וביטחון כלכלי.

השאלה האמיתי היא למה אנחנו עכשיו כאן?


תובנה 3 – השדה ה-1 - תאוריית הקוואנטים

התובנה השלישית מדברת על הבנה חדשה של העולם הפיסי. החומר הבסיסי של היקום במהותו נראה כמו אנרגיה טהורה המושפעת ומכוונת מציפיות של בני אדם. 2 מחקרים שהביאו להתעוררות הזאת: תאוריית הקוואנטים ותורת היחסות של אלברט איינשטיין. כל מה שאנחנו רואים כחומר מוצק סביבנו הוא בעצם קודם כל אנרגיה טהורה המשופעת מכוונות וציפיות של בני האדם.

ההבנה האנושית לגבי האנרגיה מתחילה ברגישות ליופי. הערכה עמוקה ליופי – חדות צורה, חיות של צבע, נוכחות חזקה, בולטות ובוהק ביחס לשאר, ראיית שדה אנרגיה סביב כל דבר, בזמן שקיעה וזריחה, שדות האנרגיה ברורים אף יותר, ראייה או הרגשה של אנרגיה בין אנשים, הקרנת אנרגיה לגוף דומם/חי.

ההמלצה להיות קרובים לאנרגיה הגבוהה שהיקום מספק, כמו הזנת הגוף באנרגיה של צמחים, לצרוך ירקות וצמחים שאנו מגדלים בעצמנו, לגור או לבקר בטבע, ביערות, מזון עם איכויות גבוהות. בעקבות פעולות אלה באופן טבעי אנו מרגישים טוב יותר, מתחזקים פנימית וחושבים בבהירות.


תובנה רביעית – המאבק על הרוח - המלחמה על התודעה

התובנה הרביעית מציגה את המודל הקיים כיום באנושות בו בני האדם נאבקים על האנרגיה ביניהם – מי שישלוט באנרגיה מתחזק על חשבון השני, שנחלש. מאחר ואנו רוצים לשלוט באנרגיה שלנו אני נוטים לשלוט או לריב על האנרגיה של האחרים. התנהגות של בני האדם הינה מאבקי שליטה על האנרגיה הקיימת ביניהם, כי כאשר אנרגיה של מישהו זורמת אלינו אנחנו מתבטאים בקלות והרעיונות שלנו ברורים ונוצר חיזוק שלנו. כשאנחנו מרגישים חסרי ביטחון וחלשים, זה בגלל מישהו גזל מאיתנו את האנרגיה. מאבק השליטה מייצג את ראיית העולם האנושי כתחרות רחבה על האנרגיה ועצם כך גם על הרוח של האנוש.

רוב בני האדם חיים את חייהם במצוד מתמיד אחרי אנרגיות של אחרים, אך לפעמים אנחנו פתאום פוגשים מישהו ששולח אלינו מרצונו את האנרגיה שלו. כשמישהו שולט בנו נפשית הוא מסיח את דעתנו וכל הכוח המנטלי שלנו עבר אליו. ממש אלימות נפשית. אפשר להשתחרר מזה על ידי כך שנקבל את האנרגיה ממקור אחר. ומהו המקור האחר? התשובה בתובנה החמישית.


תובנה חמישית – בשורת המיסטיקה - האנרגיה של היקום

מקור האנרגיה החלופי עבורנו – הוא היקום. ישנם מספר רב של אנשים שחוו חוויה מיסטית במהלכה קבלו אנרגיה ממקור אחר, וכך נלמד לקבל ולהתחבר לאנרגיה של היקום באופן מודע ומרצון. חוויה או תודעה מיסטית היא קשר לעולם המשרה שלווה מוחלטת וביטחון, אהבה לכל, הרגשת חיבור, קלות פיזית, ותחושת אופוריה וריחוף.

ישנם מספר דרכים לקבל אנרגיה מהיקום: נשימה, אהבה, מקומות מגבירי אנרגיה כמו יערות, טבע, צמחים, פרחים, מים טבעיים, אפשר לספוג אנרגיה מהמזון שאותו אנו מעריכים ונהנים ממנו, אנשים. לכל מקום ודבר יש אנרגיה, יש מקומות מסוימים שמגבירים בתוכנו את האנרגיה, לא תמיד קבלת האנרגיה היא באותה העוצמה. הגברת האנרגיה מייצרת אצלנו פתיחות, יצירת קשר, הערכה ומתקבלת תחושת התמלאות ושדה האנרגיה שלנו גדל.

כולם מחפשים אמת פנימית – יהיו מי שיקבלו אתכם יותר מאחרים, זה בסדר, כל אחד לפי ההתפתחות שלו. בעשורים האחרונים של המאה ה-20 תיעשה תודעה זו מפורסמת כצורת הוויה אפשרית להשגה. מספר האנשים שיתפסו זאת ילך ויגדל ואז תודעה זו תהפוך לממשית לחלוטין. יותר אנשים יתנסו ויקבלו הצצה למצב כזה בחייהם. זהו גם המפתח לסיום הקונפליקט האנושי בעולם. אנחנו לומדים לקבל את האנרגיה ממקור אחר, מהיקום, ונלמד להתחבר אליה מרצון.


תובנה שישית – העבר מתבהר - דרמת השליטה

הדרך בה בני האדם משתלטים על האנרגיה של אחרים נקבעת לפי ילדותנו, באינטראקציה עם הורינו. ישנם סוגים שונים של שליטה, לפי טיפוסים והתנהגויות. להיפטר מהרגלים אנושיים, זה לא קל. לכולנו דרמת שליטה לא מודעת ואנו חוזרים אליה כל הזמן במטרה להשיג אנרגיה.

הצעד הראשון הוא להבין ולהיות מודע לדרמת השליטה שלנו – מה אנחנו עושים בכדי לזכות באנרגיה. פרשנות האירועים בעבר שלנו, הוא תהליך חשוב בו מתברר לנו מי אנחנו ומה תפקידנו כאן בכדור הארץ. ההמלצה היא לחזור לעברכם ולבחון כיצד נוצר ההרגל, לפרש מחדש את ההתנסויות המשפחתיות מנקודת מבט אבולוציונית רוחנית. כאשר נצליח לזקק את דרמת השליטה – היא תפחת ולא תנהל אותנו, נוכל להתמקד בחיים האמיתיים שלנו ולקבל פרספקטיבה גבוהה על הדברים שאנו מאמינים בהם.

איך עושים את זה: חוזרים לעבר, לחיי המשפחה המוקדמים, מציפים זיכרונות מעברנו ובודקים כיצד נוצרו ההרגלים שלנו, הדרמות האישיות ביחס לבני משפחתנו. התובנה מתארת 4 טיפוסים של דרמת שליטה כאשר כל אדם נמצא בין הטיפוסים האלה (1 או יותר):

  1. מעורפל ומרוחק – שאיבת האנרגיה על ידי משיכת אנשים לכיוונך.

  2. המתחקר – שאילת שאלות ובחינת האחר, זאת כדי לגלות שמשהו לא בסדר (ביקורת).

  3. המאיים – מילולית או גופנית, מפחיד ובכך שואב תשומת לב ואנרגיה.

  4. המסכן – מעורר בסביבה רגשות אשם בנוכחותו, קורים לו דברים נוראים שאולי באשמת הסביבה שלו או בשל אי עזרת הסביבה, הסביבה אינה עושה מספיק למענו.

זהו תהליך מדויק בו האדם הופך להיות ער לדרכי השליטה האישיים שנלמדו בילדותו, מתגבר עליהם, מגלה אני חדש וזהות מפותחת חדשה. אנחנו צריכים להתעורר כדי לראות מי אנחנו. בדור הזה אנחנו מוכנים, אנחנו בהכרה כדי להאיץ בתהליך. מהי דרמת השליטה בחייך?


תובנה שביעית – בשדה הזרימה , אלוהים הוא אנחנו - התשובה לשאלה תמיד נמצאת אצלנו

כשמשתמשים באנרגיה פנימית ומוותרים על דרמת השליטה, סוג אחר של מחשבות יכול להיכנס. נתחיל בנשימה המכניסה לנו אוויר וממלאת אותנו כמו בלון, אנו מרגישים מלאים באנרגיה, קלים ואווריריים. נאפשר לאהבה להיכנס, רגש רקע העולה כשאנחנו מחוברים לאנרגיה שזמינה ביקום. ואז אנחנו יכולים להיות מודעים לשאלות שמתעוררות בנו.

נמשיך בשאילת שאלות. כשנשאל שאלה תמיד היקום יכוון אותנו לתשובה או לרמז לגבי הצעד הבא שלנו. התשובות יכולות להגיע מאנשים אחרים – צירופי מקרים או מאינטואיציה פנימית, כמו חלום בהקיץ, חזון או חלום. כל אלה מוליכים אותנו קדימה, מרמזים על אירוע עתידי, מספרים לנו משהו על חיינו שאיננו מבינים עדיין, אנחנו צריכים להיות ערים אליהם.

ההמלצה היא להיות בעמדת המשקיף – למה דווקא המחשבה הזאת פקדה אותי, כיצד היא קשורה לשאלות הנוגעות בחיי, עמדה זו עוזרת לנו לשחרר את השליטה. כאשר מחשבות חיוביות עולות – אינטואיציה – נלך איתן, נבחן אותן, נחקור אותן. כאשר מחשבות שליליות יעלו – פחדו – נקטע אותן ברגע שיעלו. לאחר תרגול, המחשבות והדימויים השליליים יתחילו לפחות. האתגר עבורנו יהיה תמיד למצוא את הטוב בכל אירוע, יהיה שלילי באשר יהיה.


סיכום הפעולה המומלצת:

בניית אנרגיה – שאילת שאלות – הדרכה אינטואיטיבית – רעיון שאומר לנו מה לעשות – צירופי מקרים – התקדמות.


תובנה שמינית – אתיקה בין אישית

איך אפשר לעזור לאחרים? הענקת האנרגיה שלנו על מישהו אחר מחזקת אותו. יחד עם זאת חשוב לשים לב לא להתמכר לאדם קרוב או בן הזוג – ההתמכרות הופכת את האדם לתלותי באחר, יכולים להיווצר מאבקי כוחות ושליטה ואז הצמיחה האישית נפסקת. ניתן לסייע לאחר בעזרה בזרימת האנרגיה, פניות וקשב למישהו כאשר הוא מדבר אלינו. נמצא דרך להשלים את עצמנו ללא תלות באנרגיה של המין השני, גברית או נשית.

התייחסות לילדים – הילדים הם נקודת קצה באבולוציה שלנו המובילה אותנו קדימה. הילדים זקוקים לאנרגיה שלנו על בסיס קבוע, ללא תנאי. צריך לכלול אותם בשיחה בייחוד כשהיא עליהם, לתת אנרגיה לכל ילד, לומר להם תמיד את האמת ולענות על השאלות ברצינות, לשקף להם את המצב כפי שהוא, ללא התניות.


תובנה תשיעית – האמת מתגלה - אני רואה צלול ובהיר

אנחנו כאן בכדור הארץ כדי להתפתח, ולא בכדי לבנות אימפריות שליטה פרטיות. אם נלך בעקבות האינטואיציה שלנו ניקח רק מה שנצטרך ולא יותר. כאשר האנושות תתפתח רוחנית תפחת האוכלוסייה באופן רצוני עד לנקודה המתאימה של כדור הארץ. נחיה בגבולות מערכות האנרגיה הטבעתיות של הכדור, החקלאות תהיה אוטומטית, פרט לצמחים שבני האדם יוכלו לטפח ולהיזון מהם. הדבר ישחרר את העצים והיערות לגדול, להזקין ולהתפתח ללא הפרעה כך שהאנרגיה בהם תגדל. הם יהפכו לכלל ולא ליוצא מן הכלל. בני האדם יחיו בקרבת מקום לעוצמה ולאנרגיה של היקום ויוכלו להיטען. האזור העירוני מצויד להפליא מבחינה טכנולוגית, אוטומציה של ייצור, מזון, הלבשה, תחבורה, הצרכים שלנו יתמלאו כולם ללא העברת כספים מיד ליד, ללא התמכרות או עצלנות. נוכל להגיע ולבקר במקומות היפים והעוצמתיים שיש בכדור הארץ.

ההגעה למאסה קריטית – התובנות יתקבלו בקנה מידה גלובלי, המין האנושי יחווה לראשונה תקופה של התבוננות פנימית אינטנסיבית. ימצאו פתרונות חלופיים לבעיית זיהום אוויר כי יהיה מי שיגלה פתרונות אלה באופן אינטואיטיבי בדרך לאבולוציה האישית שלו.

כלכלה רוחנית – נעבור את שלב ההתפתחות לעיסוק הנכון שלנו. הנתינה היא עיקרון אוניברסאלי של תמיכה, כשאנחנו נותנים אנחנו מקבלים בתמורה בגלל הצורה בה פועלת אנרגיית היקום. כאשר ניתן באופן קבוע תמיד יהיה לנו יותר מכפי שנוכל לתת.

שינוי בעולם האנושי בעקבות אבולוציה מודעת - ההיסטוריה האנושית הכינה אותנו לשלב האבולוציה המודעת. בני האדם ימשיכו לעלות את רמת הרטט ודברים מדהימים יקרו, הם יהפכו פתאום לבלתי נראים לעיניהם של אלה שעדיין רוטטים ברמה יותר נמוכה. לאנשים ברטט הרמה הנמוכה ייראה שהם סתם נעלמו, אבל אותם אנשים ירגישו שהם עדיין כאן, רק יותר קלים. הפחד הוא שמוריד את הרטט באופן דרסטי. הדבר דורש אימון ודבקות ביופי ובאמונה. התובנה התשיעית הגיעה כדי לעזור ליצור את האמון והידיעה לאן פנינו מועדות. הראייה והרטט יפתחו לנו את הדרך לגן העדן שכבר קיים לפנינו.


לאיזה תובנה הכי התחברת ?

93 views0 comments

Recent Posts

See All

Σχόλια


bottom of page