top of page
Search
  • Writer's pictureטל מירון

הסמכות הפנימית

האם אתם מקשיבים לעצמכם? מהיכן אתם מקבלים את ההחלטות החשובות בחייכם ? האם מתוך שיקולי רווח ותועלת או מהמחשבות של מה נכון או לא נכון לעשות לפי הנורמה החברתית . על פי הידע של העיצוב האנושי לכל אדם קיימת סמכות פנימית ודרך להבחין מה נכון עבורו ללא קשר למה הוא חושב או אחרים. לפעמים החלטות מתקבלות מעצמן ללא כל הסבר לוגי או סיבה. ברגע שמתחילים להקשיב פנימה אנו חיים בקלילות ותוך סנכרון .


 איך מרגישים כשמתחילים להקשיב לסמכות הפנימית או בעצם להיות מסונכרן עם היקום


ברגע שקיימת הקשבה לקול הפנימי בגוף המנחה ומכוון אותנו לפעילות המתאימה הנכונה עבורנו מתחילים להרגיש בקלילות וזרימה. הסמכות או המרכז אנרגטי המוגדר עבור כמעט כל בנאדם זהו מרכז שהאנרגיה בו עקבית ורציפה ולכן ניתן להתחבר לאנרגיה. ישנו סדר בו נקבעת הסמכות או המרכז אנרגטי הכי דומיננטי במפה האנרגטית של כל אחד. לפי שנתחיל לעבור על הסמכויות השונות מוזמנים לבדוק במפה איזה מרכז מוגדר אצלכם כסמכות . בסרטון הזה אני מסבירה על המפה האנרגטית . כל הסמכויות טובות במידה שווה ללא קשר להיררכיה שלהם. הנה פירוט הסמכויות השונות בגוף לפי הידע של העיצוב האנושי:


סמכות רגשית

כמחצית האנשים באוכלוסייה מקלעת השמש מוגדרת ולכן זוהי הסמכות הכי נפוצה. מאחר ומקלעת השמש פועלת בצורה גלים נקראת גם מרכז הרגשי. על מנת לקבל החלטה רצוי  לחכות ולא לקבל החלטה מידית אלא לדגום את כל הרגשות לאורך הגל הרגשי. לעבור מהשיא הגבוה (שמחה, התלהבות ) ולשהות גם בגל הנמוך (עצב, כעס) ולבחון איך מרגישים לאורך הזמן גל כך שלבסוף מתקבלת בהירות ריגשית לגבי אותה החלטה. במקרה של סמכות רגשית רצוי לתקשר לאחרים שידעו על כך שאתם צריכים זמן לקבלת החלטה או שעדיין אין וודאות לגבי נושא מסוים. לפעמים קשה לחכות מאחר והרגשות שולטים ומגיבים בצורה אימפולסיבית כך יוצרים כאוס ודרמה . ככל שמחכים ודוחים את ההחלטה כך הצד השני משתוקק כבר לקבל תשובה. חשוב לעדכן על כך את האחרים שמצפים לתשובה מכם ולתקשר בבהירות את הצורך שלכם בזמן.   הנה שאר הסמכויות לפי סדר ההיררכיה האנרגטית של המרכזים והאחוזים של האנשים באוכלוסייה :

סמכות סאקרלית – מרכז סאקרל מוגדר ל 35% מהאוכלוסייה ומקלעת השמש לא מוגדרת. התשובה מתקבלת כקולות מהבטן ללא מילים המשקפים בכל רגע ורגע את האנרגיה. ניתן לשים לב אל הקול הפנימי עוד לפני שעולות המחשבות שלנו האם כדאי להיכנס לפעילות או לא. כאשר מרגישים היסוס או כיווץ, מחשבות האם כדאי או לא אז התשובה היא כנראה לא או לא ידוע לבקש שישאלו אותך שוב אח"כ. במקרה של כן ישנה ההתלהבות ברורה ואנרגיה זמינה לעשייה. 


סמכות ספלינית – מרכז הספלין, הטחול מוגדר נכון עבור 11% מהאוכלוסייה כאשר במפה שלך מקלעת השמש ומרכז הסאקרל לא מוגדרים. הסמכות מוגדרת כהקשבה פנימית לאינטואיציה לפעולה מידית ללא קשר לתוצאה. תחושה פנימית חד פעמית כמו תמרור או סימון. אין הסבר אלא איתות הרגשה טובה המאפשרת פעולה ספונטנית. החלטות מתרחשות ברגע אך אם מפספסים את אותו קול פנימי, המיינד מתחיל לחפור... ההחלטה גם יכולה להשתנות בהתאם לזמן הפעולה לכן מומלץ לחכות עד לרגע האחרון על מנת להחליט ולא לקבוע מראש. ברגע שמפספסים את הקול שים לב לסימנים בגוף, האם ישנה הרגשה טובה של שחרור ורווחה או עצבנות.


סמכות אגו – מרכז האגו מוגדר לאחוז אחד מהאוכלוסייה ואף מרכז אנרגטי מתחתיו לא מוגדר, ראו בתמונה למטה. קבלת החלטות מתוך הקשבה לכוח הרצון "מה אני רוצה?" או "מה יצא לי מזה" הפעילות מתוך הרצון הארצי נשמעת לפעמים מעט אנוכית. אפשר גם להיות קשובים ברצון הקולקטיבי "איך פעולה זאת יכולה לשרת את הכלל?". כוח רצון והתחייבות לפעילות כלשהי. מורגש כמו פעימות לב חזקות נותן פולס אנרגטי לפעילות. מצריך מנוחה בין פעילות לפעילות מאחר והאגו פועל בפולסים.


סמכות עצמית- מרכז הג'י מוגדר ואין הגדרות במקלעת השמש, סאקרל, ספלין ואגו כמו בתמונה מתחת. סמכות עצמית קיימת לשלושה אחוז מהאוכלוסייה אנשים אלו פועלים מתוך אנרגיה של שמחה וסיפוק עצמי. מרכז הג'י מחובר לגרון וכשהם מדברים הם שומעים את עצמם ויודעים מה נכון להם. דרך שיחה הם שומעים מה יוצא מהם באופן ספונטני מתוכם, מהי ההחלטה שמשמחת אותם. הם יכולים לתת כיוון לאחרים או לשמש עבורם כתמרורי כיוון מאחר והאחר יכול לשמוע את הכיוון שלהם לפי מה שהם אומרים בכל רגע ורגע ולהחליט האם זה נכון עבורו. זאת הסמכות שלי בהמשך אשתף מאמר על איך מרגישים כשמחוברים לסמכות הזאת.
סמכות מנטלית - מרכז האג'נה מוגדרת לגרון או למרכז הראש ואין אף מרכז אחר מתחת לגרון שמוגדר. סמכות זו קיימת רק לשני אחוז מהאוכלוסייה לפעמים נכתב אין סמכות פנימית מאחר והמיינד לא יכול להוות סמכות גם לא מרכזי השורש והגרון. הסמכות שלהם היא תוך כדי הקשבה לעצמם דרך הסביבה שלהם . הם שומעים את עצמם מדברים או כשאחרים שמדברים וזה מדבר אליהם. מומלץ עבורם להיות בחברת אנשים שסומכים עליהם שניתן לדבר איתם שהם לא יתנו עצות והם מוכנים להקשיב לכם. שימו לב שזה לא עצות ודעות של אחרים אלא להשתמש באנשים כתיבת תהודה   Sounding board .לפעמים לוקח להם הרבה זמן לקבל החלטה התהליך מתמשך עד לבהירות מנטלית ולכן הכי חשוב עבורם הסביבה האנרגטית הנכונה.


מחזור הירח - נכון עבור אחוז אחד מהאוכלוסייה כאשר אף מרכז לא מוגדר אין אנרגיה קבועה שזמינה עבורם. כדאי לחכות את כל מחזור הירח 29-30 יום. כל יום במהלך החודש הם מוגדרים אחרת לבסוף ההחלטה מתקבלת מעצמה. טוב לעבוד עם קלפים לבהירות או בדומה לסמכות מנטלית להשתמש באנשים כתיבת תהודה   Sounding board . גם עבורם חשוב מאד להיות בסביבה הבריאה להם מאחר והם משקפים אותה , משמשים כמעין שופט או מתבונן נטרלי. סביבה הנכונה שווה עבורם האנשים הנכונים להם ולהיפך. מאחר אין להם הגדרה קבועה כדאי להם לא להזדהות אנרגטית ולהישאר ניטרליים.


מהי הסמכות שלכם ? האם אתם מזהים אותה ומקשיבים לה בהמשך אשתף טיפים לזיהוי והקשבה לסמכות הפנימית ועל הסמכות האישית שלי , סמכות עצמית - סלף פרוג'קטור . Enjoy the Ride

108 views0 comments

Recent Posts

See All

Comentarios

No se pudieron cargar los comentarios
Parece que hubo un problema técnico. Intenta volver a conectarte o actualiza la página.
bottom of page